Nie żyje Wojciech Łazarek. Były selekcjoner reprezentacji Polski zmarł w wieku 86 lat, a o jego śmierci poinformowali członkowie Lecha Poznań.

Nie żyje Wojciech Łazarek (East News)

Wojciech Łazarek był selekcjonerem reprezentacji Polski w latach 1986−1989. Sportowiec trenował takie drużyny jak Lechia Gdańsk, Lech Poznań czy Wisła Kraków. Sportowiec zmarł 13 grudnia w wieku 86 lat. O jego śmierci poinformowali m.in. członkowie Lecha Poznań, którzy w przeszłości pracowali z selekcjonerem.

Ze smutkiem informujemy, że w środę, 13 grudnia zmarł trener Wojciech Łazarek. Twórca pierwszych sukcesów Kolejorza miał 86 lat. Pogrążonej w żałobie rodzinie wyrazy współczucia składa cała społeczność Lecha Poznań - przekazali członkowie klub w mediach społecznościowych.

Podczas swojej kariery Łazarek poprowadził Biało-Czerwonych w 31 spotkań, a jego zespół wygrał 18 z nich. Wojciech dwukrotnie został mistrzem Polski i dwa razy zdobywał Puchar Polski z Lechem. W 2018 roku zmarł jego syn Grzegorz

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(15)
Sportsmenka
5 miesięcy temu
Pamiętam gościa , wesoły był , ale piłka nożna wtedy była inna i zawodnicy też , pięknego wieku dożył trener
Orinoko
Kondolencje dla rodziny (*).
Keeks
Kondolencje dla rodziny. Wstrząsające są ostatnie newsy, tak dużo osób odchodzi…:(
Pio
na ostatnim zdjęciu to Henryk Apostel, geniusze od pato celebrytów
Kibic
Pamiętam,jak przed laty (nie było transmisji w tv) dodzwoniono się do niego i zapytano o wynik reprezentacji Polski,której był selekcjonerem. Wygraliśmy drugą połowę 1-0 wypalił zadowolony. Potem jednak okazało się,że przegrali 1-3, ale miłe wrażenie pozostało.