Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|
aktualizacja

W "Pytaniu na Śniadanie" doszło do AWANTURY ekspertek! Robert Stockinger musiał przerwać dyskusję: "Chwileczkę, bo się PRZEKRZYKUJEMY!"

160
Podziel się:

Widzowie sobotniego odcinka "Pytania na Śniadanie" byli świadkami dość zaskakujących scen. Nieoczekiwanie na antenie doszło do kłótni dwóch zaproszonych ekspertek. W efekcie Robert Stockinger musiał przerwać rozmowę.

W "Pytaniu na Śniadanie" doszło do AWANTURY ekspertek! Robert Stockinger musiał przerwać dyskusję: "Chwileczkę, bo się PRZEKRZYKUJEMY!"
Awantura w "Pytaniu na Śniadanie". Ekspertki nagle zaczęły się przekrzykiwać ("Pytanie na Śniadanie" TVP2)

Nie od dziś wiadomo, że telewizja na żywo rządzi się swoimi prawami. Co jednak zrobić, gdy między zaproszonymi ekspertkami dochodzi do sporu na antenie? O tym przekonali się w sobotę Robert Stockinger i Joanna Górska oraz widzowie "Pytania na Śniadanie", którzy byli świadkami zaskakujących scen.

Kłótnia ekspertek w śniadaniówce. Padło wiele zaskakujących słów

Sobotniego poranka w śniadaniówce TVP gościły Joanna Barczyńska, internista i kardiolog, oraz dr Monika Koperska, chemiczka. Panie zaproszono do dyskusji o tym, jak bezpiecznie używać m.in. telefonów komórkowych i sieci Wi-Fi, co oczywiście zasygnalizowano na belce na dole ekranu. Rozmowa bardzo szybko nabrała tempa, a wszystko przez wyznanie pierwszej z pań, która stwierdziła, że nie należy trzymać smartfona za długo przy uchu, bo może to narażać na glejaka mózgu.

W 2011 roku promieniowanie smartfona było uważane za potencjalny czynnik rakotwórczy. Ale już w 2019 roku przeprowadzono dziewięć badań na terenie Szwecji i Francji i okazało się, że to jest pewny czynnik rakotwórczy. Jeżeli pół godziny dziennie rozmawiamy przez telefon przy głowie, okazuje się, że rośnie istotnie statystycznie procent glejaków wielopostaciowych - mówiła.

Jeszcze podczas pierwszej wypowiedzi ekspertki druga z nich zaczęła kręcić głową i znacząco się uśmiechać. Szybko stało się jasne, że nie zgadza się z tym, co przed chwilą usłyszała. Gdy oddano głos Koperskiej, pierwsza z pań zaczęła wchodzić jej w słowo, przez co ciężko było już ustalić, co i kto właściwie mówi.

Macham głową, bo niestety nie mogę się zgodzić, bo oficjalne stanowisko nauki w tym momencie jest takie, że nie stwierdzono połączenia między rakiem mózgu a telefonami komórkowymi czy jakimikolwiek falami radiowymi, ma też do czynienia Wi-Fi. Opublikowane w zeszłym roku badania w Anglii, prowadzone na 776 tys. kobiet (które korzystały z telefonów i były monitorowane przez 14 lat) pokazały, że poniżej 0,5 proc. kobiet miały jakiegokolwiek raka mózgu. Więc nie, proszę państwa, nie ma korelacji.

Między paniami zaczęła się zażarta dyskusja i w końcu musieli włączyć się w nią także prowadzący. Górska usiłowała nieco załagodzić spór ekspertek, ale niekoniecznie jej się to udało, a w końcu sama dała się wciągnąć w rozmowę. Gdy znów robiło się gorąco, raz jeszcze próbowała ostudzić emocje.

Drogie panie, ja rozumiem, że jest kłótnia... - zaczęła przy pierwszej próbie rozluźnienia atmosfery. Chwileczkę, bo się przekrzykujemy! Bez sensu to jest...

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Technologiczna (r)ewolucja w Polsce. Od sieci 5G po internet od Elona Muska

Awantura w "Pytaniu na Śniadanie". Stockinger musiał pilnie zareagować

To niestety nie pomogło. W efekcie panie przez kilka minut wykłócały się na wizji, gdzie jedna pytała drugą o źródła, na które się powołuje, druga z kolei zaznaczyła, że Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem zaklasyfikowała promieniowanie telefony komórkowe jako 2B, czyli potencjalnie rakotwórcze. Jak mówiła, w tej samej grupie są też m.in. aloes i talk dla dzieci.

W dzisiejszych czasach mamy problem z szumem informacyjnym i nie dziwię się, że wszyscy mamy problem z odsianiem tego, które wyniki są poprawne, a które nie. Natomiast straszenie ludzi i wprowadzenie niepokoju też jest czynnikiem chorobotwórczym - wyjaśniała chemiczka.

Na to nagle ostro zareagowała Joanna Górska.

No tak, ale stawianie w jednym miejscu aloesu i telefonu komórkowego, to też jest jednak trochę za daleko posunięte...

Słowne przepychanki obu pań trwały tak długo, że ostatecznie udało się wspomnieć tylko o szkodliwości plastikowych worków na kaszę czy ryż. Jedna z ekspertek usiłowała wybłagać jeszcze chwilę na dyskusję, żeby poruszyć inne tematy, ale tu wkroczył Robert Stockinger, któremu najwyraźniej szepnięto do ucha, że pora kończyć.

W efekcie gospodarz przerwał kobietom i zaprosił widzów do kącika show biznesowego. Tam razem z Martą Surnik krótko skomentowali zamieszanie, które przed chwilą miało miejsce w studiu. Dało się odczuć, że prowadzący odetchnęli z ulgą.

Dzień dobry państwu, ależ to była gorąca i emocjonująca rozmowa. Teraz proszę odetchnąć, wziąć w dłoń kubek kawy i przenieść się ze mną do świata show biznesu. Już widzę, że Asia z Robertem kroczą w moją stronę... - zaczęła Surnik.

Jesteśmy... - zaczęła umęczonym głosem Górska. Gorący spór, i wiadomo, kiedy są dwie osoby, które mają zupełnie inne spojrzenie na jeden temat, to pojawia się iskrzenie. Ważne jest, żeby na ten temat po prostu rozmawiać. No ale...

Warto wspomnieć, że po zakończeniu odcinka na profilu śniadaniówki na Instagramie pojawiło się Instastories, które wrzuciła jedna ze stron zażartej dyskusji. Dr Koperska, bo o niej mowa, postawiła przekazać w tej sprawie ostatnie słowo.

Nasza rozmowa poruszyła ludzi. Czy telefony komórkowe powodują raka mózgu? Nie ma na to dowodów naukowych - przekazała zdecydowanie i zalinkowała do artykułu w tej sprawie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(160)
niki
2 miesiące temu
telefony musza sie sprzedawac,nikt nie powie prawdy a plaga nowotworow jest i będzie,i przez żarcie chemię też
Gosc
2 miesiące temu
Zawsze mialam beke z tych watpliwej jakosci ekspertow I ekspertek
Komórki
2 miesiące temu
przyniosły światu same korzyści... Oprócz oczywistego zagrożenia notworem ( dla przypomnienia przez długie dekady "nie było" badań potwirdzających szkodliwość palenia) spowodowały spustoszenie w psychice dzieci... Od czasu pojawienia się komórek, statystki chorób psychologicznych wśród nastolatków nie poszybowały w górę, ale WYSTRZELIŁY w górę...
Prawda
2 miesiące temu
Tzw nauka I medycyna sa bardzo skorumpowane...
Epidemia
2 miesiące temu
raka na świecie trwa w najlepsze... Niedawno podano, że co drugi człowiek zachoruje na raka w swym życiu... co czwarty umrze... a trend jest zwyżkowy... Natomiast przyczyn epidemii raka... nie ma...
Najnowsze komentarze (160)
emerytka
2 miesiące temu
dlugośc życia polaków się obniza,badania z roku 2023 wykazały że męzczyzni zyją o 2,5 roku krócej a kobiety 1,5 roku krócej do lat poprzrdnjch i jaka tu gadka o dlugim zyciu, stare pokolenie naszych rodzicow dozywa 90sitki i nawet dłuzej a pokolenie roczników oowojennych nie dożywa emerytury i umieraja coraz częsciej mlodzi ludzie opowiadanie o wydluzeniu zycia to już bajka dla grzecxnych dzieci
WybieramPrawd...
2 miesiące temu
Nawet sama prowadząca powiedziała że jej znajomy z glejakiem non stop gadał przez telefon, brunetka ma rację ale takich ludzi się ucisza, krzykacze, śmieją się kątem jak ta ruda, "naukowcy" którzy wiedzą jak manipulować masami. Tyle, bo myślę że niektórym i tak już zaraz puszczą zaworki. ...
Disco
2 miesiące temu
Długo? Przecież tam się nie daje dojść ludziom do slowa i szybko kończy bo nastepny gość czeka. Dziwne że tak długo pozwolili im krzyczeć.
Cóż
2 miesiące temu
Wedukowany człowiek do badań naukowych powinien podchodzić ostrożnie! Szczególnie do badań zlecanych przez wielkie korporacje ! Świat nauki ewoluuje i często neguje poprzednie wyniki! Więc nie wierzcie ślepo w badania... nauka po latach pokazała często co one są warte 🤷‍♀️
Beka z naukow...
2 miesiące temu
Nawet jeśli telefony komórkowe powodują raka to jest to margianlene przy liczbie osób którym uratowały życie
inka
2 miesiące temu
TVP obecnie to bazar z przekupkami🙈
Locco
2 miesiące temu
No to jest najlepsza wizytówka nowej obsady Pn Ś
telewizor
2 miesiące temu
a co chemiczka wie na temat telefonów? Taka ekspertka od wszystkiego czyli od niczego
Mikkq
2 miesiące temu
Abstrahując od treści głoszonych obie panie "doktor" wyglądają jakby zabrali fwie losowe, bezzebne menelki z ulicy z Łodzi, ubrali, uczesali i kazali dyskutować na dowolny temat
Bzdury
2 miesiące temu
To jest wszystko bardzo śmieszne, bo zdecydowana większość oburzonych tutaj wstawia komentarze przez telefon, a sama ekspertka odniosła się również do tej rozmowy wstawiając post przez aplikację na telefonie. Czy tego chcemy czy nie, smartfony są nieodłączną częścią życia obecnie, przynajmniej dla dorosłych osób
M.G.
2 miesiące temu
Warto zwrócić uwagę na to zdanie: "Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem zaklasyfikowała promieniowanie telefonów komórkowych jako 2B, czyli potencjalnie rakotwórcze" . Oznacza to, że zarówno nie ma dowodów potwierdzających wpływ tego promieniowania na powstawanie nowotworów jak również nie ma dowodów, że tak nie jest. Gdyby istniały przekonujące dowody naukowe, że nie ma w tym przypadku żadnego związku to promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej zniknęłoby z listy potencjalnych czynników rakotwórczych. Wobec tego wysoce ryzykowne jest zapewnianie ludzi i to jeszcze przez osobę niby reprezentującą środowisko naukowe, że nie ma żadnego związku i wybiórcze przytaczanie opisu kategorii 2B, która jest stosowana ,gdy związek przyczynowy jest uznawany za wiarygodny, ale gdy nie można z wystarczającą pewnością wykluczyć przypadku, stronniczości lub pomyłki. Skoro pojawiają się jakieś przesłanki, że coś może być niebezpieczne to najlepszym wyjściem jest w miarę możliwości unikanie lub zminimalizowanie ekspozycji na ten czynnik do czasu pojawienia się badań potwierdzających jedną z tych możliwości.
Gabi
2 miesiące temu
Wierzę lekarce
Pipi
2 miesiące temu
Reklama szeptana TVP Tusk 🤣
Anoda
2 miesiące temu
Ojej, robią dramy. Ta burzliwa dyskusja była najciekawsza w tym programie, za to ubawila mnie umęczona mina prowadzącej i teatralne łapanie się za głowę.
...
Następna strona