Wróblewska i jej wizja równości płci: "PŁACE ZALEŻĄ OD AUTORYTETU"

Festiwal filmowy w Cannes co roku jest pretekstem do wyrażenia przez aktorki swojego protestu na nierówne traktowanie oraz zasad panujących podczas gali. W tym roku Cate Blanchett wraz z 82. innymi kobietami z branży filmowej poprowadziła manifest przeciw dyskryminacji kobiet na czerwonym dywanie. Sytuację skomentowała dla portalu PrzeAmbitni inna wybitna aktorka, Julia Wróblewska, która nie zgadza się z opinią nierównych płac w show biznesie. Zdaniem 19-latki zarobki zależą od... autorytetu oraz negocjacji z produkcją. Powinna się wypowiadać na ten temat? Albo jakikolwiek inny?

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarze (71)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 72
gość 19.05.2018 15:26
Kolejne texty w stylu seriali internetowych, typu W WARSZAWIE jest tyle możliwości i PREDYSPOZYCJI.☺
gość 20.05.2018 10:19
Wtf . Co ona pieprzy xD . AUTORYTETU ???
gość 20.05.2018 10:21
A dlazego laski się nie garną do zapierdalania w kopalni albo na budowach skoro tak bardzo równe facetom są. Ja, jako kobieta, nie mam absolutnie nic przeciwko temu, ze górnik który ryzykuje życiem, będzie zrabiał ode mnei więcej. Niektóre prace są najzwyczajniej bardziej niebezpieczne i to trzeba wynagradzać. Lepiej się rządu czepcie.
gość 20.05.2018 10:22
gość: Wtf . Co ona pieprzy xD . AUTORYTETU ???
nie powiedziała nic głupiego... Taka Meryl Streep lub Julia Roberts. mogą żądać milionowych wynagrodzeń bo mają autorytet .
gość 20.05.2018 10:23
Taka mądra, że aż wcale
gość 20.05.2018 10:24
Przeciż ma rację. Osoba mająca większe poważanie i autorytet w branży, na którą jest zapotrzebowanie, dostanie większą pensję. Jak jest się świeżo po studiach, dostaje się niewiele. To nie ma nic wspólnego z płcią. Kobiety po prostu często olewają pracę, zdobywanie doświadczenia czy wykształcenia, gdy chcą mieć potomstwo - to ich sprawa i tego, jak się dogadały z ojcem dziecka. Ale niestety, jak koniecznie chcą zostać z dzieckiem w domu, zamiast wysłać żłobka, to to nie liczy się jako doświadczenie zawodowe. No, chyba, że dla niani.
gość 20.05.2018 10:25
Takie samo stanowisko pracy- taka sama płaca.
gość 20.05.2018 10:27
A ja lubię płacić za siebie i chciałabym mieć czym.Na tym samym stanowisku chcę zarabiać tyle co mężczyzna bo wykonuję swoją pracę równie dobrze
gość 20.05.2018 10:28
Na siłę chce myśleć jak większość kobiet teraz w Polsce i stara się przypodobać, zamiast być sobą. Słabe. Równouprawnienie to równość, nie ma półśrodków. To czy ktoś zapłaci za ciebie zależy jakim jest człowiekiem a nie od jego płci.
gość 20.05.2018 10:29
gość: A dlazego laski się nie garną do zapierdalania w kopalni albo na budowach skoro tak bardzo równe facetom są. Ja, jako kobieta, nie mam absolutnie nic przeciwko temu, ze górnik który ryzykuje życiem, będzie zrabiał ode mnei więcej. Niektóre prace są najzwyczajniej bardziej niebezpieczne i to trzeba wynagradzać. Lepiej się rządu czepcie.
Ale ty glupia jestes. Górnik moze zarabiać więcej niż ktoś wykonujący inny zawód. Tu chodzi o to, że kobieta górnik powinna zarabiać tyle co mężczyzna górnik! Chodzi o równe płace na tych samych stanowiskach!
gość 20.05.2018 10:31
gość: Przeciż ma rację. Osoba mająca większe poważanie i autorytet w branży, na którą jest zapotrzebowanie, dostanie większą pensję. Jak jest się świeżo po studiach, dostaje się niewiele. To nie ma nic wspólnego z płcią. Kobiety po prostu często olewają pracę, zdobywanie doświadczenia czy wykształcenia, gdy chcą mieć potomstwo - to ich sprawa i tego, jak się dogadały z ojcem dziecka. Ale niestety, jak koniecznie chcą zostać z dzieckiem w domu, zamiast wysłać żłobka, to to nie liczy się jako doświadczenie zawodowe. No, chyba, że dla niani.
To prawda, ja np. dogadałam się z facetem, że to on będzie 9 miesięcy chodził w ciąży, pozniej urodzi dziecko, będzie je karmił piersią przez minimum kolejne 6 miesięcy, a najlepiej do roku. Dzięki temu mogę iść do pracy i zdobywać doświadczenie, tak jak piszesz. Także kobiety nie narzekajcie, bo macie wybór i wszystko zależy od tego jak dogadacie się z facetem.
gość 20.05.2018 10:33
Oczywiście odezwały się lizuski, które chcą się przypodobać mężczyznom. Kobiety nie idą do kopalni bo są słabsze fizycznie i to nie ma żadnego związku z rownouprawnieniem. Równe prawa nie dotyczą praw natury tylko regulacji stworzonych przez człowieka. Poza t sam przykład z kopalniami jest zly - to nierentowne instytucje, które tylko umieją ssać dotacje i czternastki. W ciągu roku więcej ludzi zabijastres i wypadki drogowe niż katastrofy kopalniane. Kobiety, wspierajmy się, lekko w tym kraju nie mamy. Jeśli same nie wywalczyły sobie równości to nikt za nas tego nie zrobi. Dzięki feministkom możemy głosować i chodzić do szkoły teraz dzięki feministkom możemy mieć pewność do sprawiedliwego wynagrodzenia. Co w tym złego?
gość 20.05.2018 10:33
Oczywiście odezwały się lizuski, które chcą się przypodobać mężczyznom. Kobiety nie idą do kopalni bo są słabsze fizycznie i to nie ma żadnego związku z rownouprawnieniem. Równe prawa nie dotyczą praw natury tylko regulacji stworzonych przez człowieka. Poza t sam przykład z kopalniami jest zly - to nierentowne instytucje, które tylko umieją ssać dotacje i czternastki. W ciągu roku więcej ludzi zabijastres i wypadki drogowe niż katastrofy kopalniane. Kobiety, wspierajmy się, lekko w tym kraju nie mamy. Jeśli same nie wywalczyły sobie równości to nikt za nas tego nie zrobi. Dzięki feministkom możemy głosować i chodzić do szkoły teraz dzięki feministkom możemy mieć pewność do sprawiedliwego wynagrodzenia. Co w tym złego?
Ryży 20.05.2018 10:37
Rąbnięta gówniara
gość 20.05.2018 10:44
Dziecko, nie kokietuj chłopaków krytykując feminizm. Dzięki feministkom możesz teraz mówić do kamery i mieć wykształcenie, prawo jazdy, możliwość głosowania, podróżowania i własne wybory. Teraz inne panie chcą, abyś zarabiała tyle co facet, a ty pieprzysz o autorytetach. A kto ma decydować o większym autorytecie w firmie? Księgowa? Prezes? Jaka ma być skala i jak mierzyć tenie autorytet aby sprawiedliwie wynagradzac pracownika? To nie ma być ranking popularności tylko system wynagrodzeń za pracę. Czy kanar w autobusie ma autorytet? Jest lubiany? Nie? To ma robić za grosze?
gość 20.05.2018 10:46
Feministkom nie chodzi o to że górnik ma zarabiać tyle co nauczycielka ale jeżeli kobieta i mężczyzna pracuja na tym samym stanowisku i mają ten sam zakres obowiązków to wtedy mają zarabiać tyle samo. To często jest tak że facet zarabia i zbiera gratulacje, a kobieta odwala robotę i dostaje klepniecie w ramie. Sama byłam w podobnych sytuacjach. Pani Wróblewska nie wie o czym mówi.
gość 20.05.2018 10:52
Bardzo słaba klaczka
gość 20.05.2018 10:54
Pseudobłyskotliwa i płytka odpowiedź. Możesz ojca dziecka wysłać na tacierzyński. Jak masz kijowego partnera, przemyśl, czy na pewno z nim dzieci warto mieć. Bo może jednak gumki takie zle nie są.
gość 20.05.2018 10:55
gość: Feministkom nie chodzi o to że górnik ma zarabiać tyle co nauczycielka ale jeżeli kobieta i mężczyzna pracuja na tym samym stanowisku i mają ten sam zakres obowiązków to wtedy mają zarabiać tyle samo. To często jest tak że facet zarabia i zbiera gratulacje, a kobieta odwala robotę i dostaje klepniecie w ramie. Sama byłam w podobnych sytuacjach. Pani Wróblewska nie wie o czym mówi.
Nie, im chodzi dokładnie o to. Statystyki dokumentujące rzekome nierówności nie uwzględniają różnicy w branżach. Jak się j uwzględni, wychodzi na to, że różnice są groszowe.
gość 20.05.2018 10:55
Sami jesteście głupi. Według was jakby ona zabrała z Robertem DeNiro to powinni dostać tę samą gażę? Wiadomo, że on dostanie więcej, bo jest gwiazdą.
gość 20.05.2018 10:57
gość: Dziecko, nie kokietuj chłopaków krytykując feminizm. Dzięki feministkom możesz teraz mówić do kamery i mieć wykształcenie, prawo jazdy, możliwość głosowania, podróżowania i własne wybory. Teraz inne panie chcą, abyś zarabiała tyle co facet, a ty pieprzysz o autorytetach. A kto ma decydować o większym autorytecie w firmie? Księgowa? Prezes? Jaka ma być skala i jak mierzyć tenie autorytet aby sprawiedliwie wynagradzac pracownika? To nie ma być ranking popularności tylko system wynagrodzeń za pracę. Czy kanar w autobusie ma autorytet? Jest lubiany? Nie? To ma robić za grosze?
Raczej dzięki sufrażystkom, bo feministki to się kojarzą z latanie z gołymi cyckami jak te z Femen.
gość 20.05.2018 10:58
Dlaczego nie można lajkowac?
gość 20.05.2018 10:59
Pusta aż boli. Zrobiono z niej gwiazdę w dzieciństwie bo faktycznie była ładną dziewczynką. Problem w tym, że iq tej młodej kobiety jest niemal zerowy ale nadal myśli, że jest gwiazdą dużego kalibru.
gość 20.05.2018 10:59
O matko z ojcem !!! Znowu ona !!! Już nie można na nią patrzeć i czytać jej głupot. Rozwydrzona, głupia gówniara.
gość 20.05.2018 10:59
a slyszalas kiedys moze o czyms takim, jak partnerstwo, pomoc sobie nawzajem? Nie? Twoj facet musi chodzic w ciazy koniecznie, bo nie moze po prostu np. sam zostac z dzieckiem w domu, bys mogla swoje sprawy zalatwic albo isc do pracy/na zajecia? No to sie lepiej nie rozmnazaj, bo jeszcze dzieci odziedzicza po mamie pustke w glowie.
gość 20.05.2018 11:00
Płacę kobietom za seks i są zadowolone
gość 20.05.2018 11:08
ale po co pytać o takie kwestie taką młodą osobę... mało która myśli o takich kwestiach w jej wieku.
gośćg 20.05.2018 11:18
Zalosny pokemon,ktory nie umie grac
gość 20.05.2018 11:31
Bardzo irytujaca.glupia.brzydka jak noc dziewuszka.nic ciekawego soba nie reprezentuje.nic.dno.dziecko wez idz mamie lepiej pomóż porzadki robic albo idz w pisdu bo jeates tandetna i pusta do bolu...
gość 20.05.2018 11:37
Pudlu nie pokazuj tego tłuka niech idzie do szkoły po co o niej pisac ..
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 72
Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji