Sejm zdecydował: pigułka "dzień po" będzie na receptę! "Kochamy wszystkie kobiety, zwłaszcza te nienarodzone!"

Wczoraj wieczorem rozstrzygnęły się losy pigułki "dzień po". Sejm uchwalił ustawę o świadczeniach opieki zdrowotnej, wedle której antykoncepcyjna pigułka będzie sprzedawana na receptę.

Wy nie macie sumienia. Macie hipokryzję, która okrywa was w całości - grzmiał z mównicy sejmowej podczas debaty były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

W myśl nowych przepisów, wszystkie hormonalne leki antykoncepcyjne będą dostępne na receptę. Oznacza to, że w ten sposób sprzedawana będzie także tzw. pigułka "dzień po", którą od 2015 r. osoby powyżej 15. roku życia mogły kupić bez konieczności wizyty u lekarza.

Jeżeli tak kochacie kobiety, to głosujcie za tą ustawą. Dajcie ludziom zdrowie, bo każda kobieta ma wybór, a nad jej bezpieczeństwem ma czuwać lekarz - mówiła Joanna Kopcińska z PiS.

Jednak zdaniem byłego ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, projekt drastycznie ogranicza prawa kobiet.

Nie szanujecie i nie rozumiecie praw kobiet. Zabraliście im in-vitro, cesarskie cięcia, standardy okołoporodowe. Poseł Pawłowicz wrzeszczy do mnie szatanie. Stajemy do konkurencji pani poseł, ciekawe, kto kim zostanie.

Kochamy wszystkie kobiety, zwłaszcza te nienarodzone - odpierał zarzuty Piotr Kaleta z PiS.

Były krzyki na sali, znudzony Kaczyński i rzucająca wyzwiskami Pawłowicz. Zobaczcie.

Przypomnijmy: Minister zdrowia o tabletce "dzień po": "Nie przepisałbym jej pacjentce. NAWET ZGWAŁCONEJ!"

Źródło: Sejm/x-news

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarze (372)

Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 361-373 z 373
gość 27.05.2017 13:22
gość: To wybrali sobie rząd od początku mowilam ze to beszczelni ludzie mi ta tabletka nie potrzeba bo jyz mam swój wiek ale szkoda mi tych dziewczyn to są porabani q tym sejmie mordy tylko drą jak by dzieci mieli koli siebie banda wstyd mi za nich jak cholera a ta Pawłowicz to chyba pies pogryziony w mózg bo juz go niema wstrętne baba
gość: Dziewczyny nie musza wskakiwac do lozek facetom! Niech sie szanuja a znajda tego jedynego i pigulka nie bedzie potrzebna ...........malzenski sex im wystarczy a dzieci to skarb!
a ty weź "niepier.dol"
gość 27.05.2017 13:23
gość: przecież anty hormonalne zawsze były na receptę, o co wam biega, ludzie???
nie zawsze - ellaone była bez recepty
gość 27.05.2017 13:24
gość: To jest tabletka hormonalna barany,a jakie skutki uboczne sa tak naprawde wiecie? Zapewne nie wiecie a lekarze do konca sami nie wiedza ,zdania sa podzielone.
w iwesz, że można umrzeć od paracetamolu? od ella one zgonów nie zanotowano
gość 27.05.2017 13:27
gość: Prezes spłaca dług Rydzykowi.
gość: ZA WYBORCÓW BEZ RYDZA BY NIE WYGRALI
gość: przciez wybraly ich kobiety kupione za 500, tak tanio sie sprzedac to tylko polki mogły a teraz płacz
jestem kobieta i w życiu na pisdzielca żadnego głosu nie oddałam! to raczej mizogini pokroju leśnych dziadów głosowali na pis
gość 27.05.2017 13:31
Gnoje, pokażemy wam wasze miejsce przy okazji najbliższych wyborów, PiS dy!
gość 27.05.2017 13:56
pis to jak z radykalizowani muzulmanie glowa do gory bedzie lepiej za 2 lata
gość 27.05.2017 13:58
gość: a co to za problem iść prywatnie do ginekologa i wziąć receptę na pigułkę dzień po?
Nie każdy ma pieniądze żeby wydać ponad 100zł za przepisanie tylko samej recepty
gość 27.05.2017 16:01
Dla wszystkich posłów w sejmie, niebieska tabletka na potencję tylko na receptę proponuje !!!!!!!a nie jak jest teraz bez recepty, my też boimy się że mogą łykać garściami co zagraża życiu ( zwłaszcza jednej opcji politycznej tej bardzo wierzącej asceza się przyda ) Wiemy o kogo chodzi " kochają te dziewczyny, które jeszcze są nienarodzone "
M. 27.05.2017 20:33
Kobiety obudźcie się! Prawo stanowią Wam w tym Sejme w większości osoby, które możliwości reprodukcyjne miały za czasów Regana! Uczepili się pigulki "dzień po", a peparaty na potencję dla mężczyzn mogące powodować poważne skutki uboczne można kupić bez receoty! Czas zadbać o zdrowie facetów zawalczyć o to by wszelkie tego typu środki dostępne były wyłącznie na receptę
sada 27.05.2017 22:02
a czy kot może to jeść?
gość 27.05.2017 22:51
Po co oni się tam spotkają w tym sejmie? Przecież i tak nikt nikogo nie przekona, każdy pitoli to w co wierzy i nabija się z tego co wierzy w coś innego. Co za strata czasu.
gość 28.05.2017 04:53
kaczynski bedzie zazywal tabletke dzien przed a nie po
pisarczyk 28.05.2017 08:17
"Pan" kaleta wreszcie dogania czolowke PIS..."pan prezes tabletki nie potrzebuje,szydlo tez.Tabletka plus - dobra zmiana......PIS osiaga dno ,Pawlowiczjuz dawno tam jest....
Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 361-373 z 373
Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji