"Posłowie i Chazan nie myślą o żonach, siostrach, kochankach"

Od sześciu miesięcy w Polsce toczy się głośny spór wokół propozycji zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Rozpoczęło się od listu biskupów z Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z prośbą do parlamentarzystów o całkowity zakaz aborcji w Polsce. Środowiska "pro-life" walczą o zakaz aborcji bez względu na okoliczności poczęcia - w tym gwałt i kazirodztwo - czy stan zdrowia płodu i matki. Co więcej, wobec niesubordynacji obywatelek i lekarzy przewidziano surowe kary. Zobacz: Chazan o kobietach po aborcji: "Nie możemy pozostawiać winnego bez kary! Ani pogłaskać po główce!"

Odpowiedzią na ten projekt były masowe protesty w wielu polskich miastach. Kobiety postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizowały ruch Dziewuchy Dziewuchom, który z kolei zainspirował powstanie Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Ratujmy Kobiety. Jego działaczki zbierały podpisy pod nową ustawą, która - w przeciwieństwie do poprzedniej - miała załagodzić restrykcje. Przypomnijmy: Profesor Płatek o projekcie ustawy łagodzącej prawo antyaborcyjne: "To jest projekt pro life, tamten jest anti choice"

Profesor prawa, Monika Płatek, nie pozostawia złudzeń - restrykcyjny projekt ustawy antyaborcyjnej uderzy przede wszystkim w biedne kobiety i pogłębi podział klasowy w Polsce. Jej zdaniem nawet twórcy ustawy będą korzystać z badań prenatalnych, czy aborcji, bo będzie ich na to stać. "Alternatywne" rozwiązania bowiem staną są bardzo kosztowne.

Wyobrażam sobie, że w polskich więzieniach będą kobiety, które dwa razy dokonały aborcji, recydywistki. To będzie sytuacja charakterystyczna, czyli klasowa. Bo przecież nie będzie dotyczyć wszystkich. Posłanki i posłowie razem z doktorem Chazanem, którzy są za takimi rozwiązaniami, nie myślą o żonach, siostrach, kochankach. Swoje partnerki wyślą do lekarza, żeby sprawdził czy płód nie jest uszkodzony, nawet wtedy kiedy będą występować przed kamerami i twierdzić, że kobiety powinny rodzić każdy płód. To uderzy w kobiety biedne, które mają mniejszy kapitał finansowy, będzie większy rozziew miedzy tymi, których stać na to żeby o siebie zadbać, a kozłami ofiarnymi.

Tak przed tą ustawą przestrzegają sami lekarze: Profesor Dębski przestrzega przed ustawą antyaborcyjną: "To są rzeczy groźne! Skończyliśmy polską diagnostykę i terapię prenatalną!"

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarze (229)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 230
gość 17.09.2016 12:34
bardzo mądra kobieta, a takich chazanów należy wysłać w kosmos
gość 17.09.2016 12:34
sam skrobał na potęgę a teraz chce być świętszy od papieża, cynik jeden
gość 17.09.2016 12:35
za aborcje do wiezienia? nie lepiej od razu spalic na stosie?
Asia 17.09.2016 12:35
Oszołomy. Niech w końcu zajmą się czymś pożytecznym, bo na razie tylko aborcja, wraki, apele i pomniki.
gość 17.09.2016 12:36
chazan i kochanki?? ahahahahahahah oj Pani profesor
gość 17.09.2016 12:37
Moja macica moje sumienie !!!
gość 17.09.2016 12:38
Taka prawda. Chcą sztucznego wyzu demograficznego dla sondazy - patrzcie, 500+ działa! - nie patrząc, w jakich warunkach będą te nowe pokolenia się rodzić, zyc. Swoich wyślą tam gdzie jest normalnie, albo zapłacą. Śmiejemy się z patologii socjalu na Zachodzie, a sami robimy coś gorszego, bo niewiele dając tak wiele zabieramy...
gość 17.09.2016 12:38
Prawda, bogobojne farfocle usuwają chore ciążę,"bo tobwyjatkowy przypadek", odsylam do wywiadu z prof. Debskim
gość 17.09.2016 12:39
dlaczego starsi, niejednokrotne samotni mężczyźni dają sobie prawo o decydowaniu o życiu moim i milionów innych kobiet? niech się zajmą sobą
gość 17.09.2016 12:40
Chujzan
gość 17.09.2016 12:42
Zakłamany egoista. Jego droga pokuty za dorobienie się na skrobaniu wiedzie przez drogę wybrukowaną tragedią kobiet i dzieci. Jak chce dostąpić zbawienia, to niech lepiej sprzeda swój dobytek i przeznaczy go pomoc dzieciom które żyją.
gość 17.09.2016 12:42
Nie rozumiem jak starzy faceci mogą się wtrącać do sprawy dotyczącej kobiet! Oni to są w ciąży spożywczej!
gość 17.09.2016 12:45
Dokładnie,ich nie obchodzi zwyczajna Polka, tylko ideologia i poparcie kleru.
gość 17.09.2016 12:47
Jest dokładnie tak jak mówi.Znam środowisko medyczne i uwierzcie, że tak własnie jest.Posłowie PiS, obrońcy życia przyprowadzają swoje córki albo kochanki i ZAWSZE jest to "ten wyjątkowy przypadek". Nie mozna go porównywac z innymi. Myslicie, że którys z tych starych capów pozwoliłby swojej córce na urodzenie chorego dziecka?Mało tego. Dziecka w ogóle, które przeszkadzałoby jej w karierze,studiach? O kochankach nawet nie wspominam. Jaki ma chyba chore dziecko i ciska się teraz jak wściekły by zabronic innym rodzicom aborcji takich dzieci. Dla mnie wygląda to jak zemsta za własne nieszczęście. Na zasadzie" Ja mam zniszczone życie i nie moge zniesc że inni mogliby mieć lepiej". Jemu się przytrafiło i nie chce cierpieć sam. Szlak go trafia, że ktoś inny mógłby się wywinąć od tego losu. Cholerni hipokryci.
gość 17.09.2016 12:49
Chory hipokryta
luka 17.09.2016 12:49
Cha..zana powinien ktoś odstrzelic tak dla przykładu . Może inni przestali by wpie..pszac sie w czyjeś życie . Kościół nie może zrozumieć ze średniowiecze dawno już minęło i stosy się kończyły . Władza nad ludźmi tez. A swoją drogą jak ktoś kto dorobił się na aborcji kupę kasy ma honor wypowiadać się w takiej sprawie. Ciekawe czy jakby trzeba było oddać ta kasę to tez chazan były taki medialny. My Polacy to jednak jesteśmy tolerancyjni do granic wytrzymałości na głupotę innych.
ja gościówka 17.09.2016 12:50
Powrót do średniowiecza, to może od razu zaczną palić na stosie??? Żenujący poziom wiedzy, zachowania. Gratulacje dla PISu i zwolenników - niszczycie wszystko co racjonalne: w miarę dobrą opinię w świecie, sądy, a teraz kobiety. Zrezygnujmy ze wszystkich zdobyczy nauki i medycyny, Bóg nas uratuje...
Dudek890 17.09.2016 12:51
mądra kobieta? jej najbardziej znanych cytat: z związkach homoseksualnych rodzi się więcej dzieci niż w związkach hetero
gość 17.09.2016 12:54
Szlag mnie trafia jak faceci chcą decydować o życiu kobiet. Sami nie doświadczają ciąży, porodu, komplikacji, następstw. Ile jest takich przypadków ze kobieta zostaje samiusienka w ciąży albo z urodzonym niepełnosprawnym dzieckiem. Ta kobieta musi mieć czas i pieniądze na opieke. Jej nie pomogą świeci obrońcy życia poczętego. Ona i jej dziecko mogą już po katolicku umrzeć w cierpieniu i biedzie.
gość 17.09.2016 12:54
bardzo mądra kobieta
POLA 17.09.2016 12:54
Facet nawrócił się jak m u się ręce trząść zaczęły wcześniej skrobała na potęgę teraz znalazł zatrudnienie w innej branży.
gość 17.09.2016 12:55
Troche za pozno na lamenty i zale trzeba bylo uzyc muzgu przy urnie wyborczej ......:(
eve35 17.09.2016 12:56
Chazan to chory z nienawiści człowiek.Niebotyczny hipokryta, który ma ogromne parcie na szkło władzę. Rozumiem, że wyspowiadał się i dostał rozgrzeszenie od kumpli za "grzeszki"młodości, czyli skrobanki, które robił masowo i na których zbił niemały mająteczek...
gość 17.09.2016 12:59
Temat zastępczy, nikogo nie interesuje zmiana ustawy. A prywatne poglądy każdy ma inne. Odwracanie uwagi od tego jak PO rozgrabiła Państwo.
gość 17.09.2016 13:01
Chazan morderca dzieci
POLA 17.09.2016 13:01
Proponuje wszystkim debilom w spodniach i sukienkach popierających ofiarę z kobiet na skutek ciąż pozamacicznych czy zaśniadowych żeby zrezygnowali na piśmie z zabiegów ratujących życie swoich kochanek i córek (to do tych w sukienkach ) kochanek i żon oraz córek (to do tych w spodniach). Powinni również przestać się leczyć bo każda choroba to integralna cześć organizmu i nie należy jej zabijać.
Annagość 17.09.2016 13:01
Nie jestem za aborcją, ale każdy przypadek jest inny . Jak fanatycy ( idioci ) mogą krytykować np 13 latkę która zostala w brutalny sposób zgwałcona. Jej ciało niejednokrotnie nie jest gotowe na poród a psychicznie może do końca życia nie dojść do siebie. Ta traumą może spowodować ze nigdy juz może nie miec męża, mężczyzny. Dzieci gwałcone przez członków rodziny. Ludzie zastanówcie się nad słowami Ojca Św . Kiedy mówi o tym ze każdy przypadek jest inny ze wiara to milosc i miłosierdzie . U nas tylko cenniki i groźby jak ze średniowiecza. Czy państwo i kościół dba o domy dziecka pomaga rodzinom dzieci niepełnosprawnych. Tutaj należy szukać rozwiązania . A decydować a sytuacjach kiedy stary zdewocialy kawaler nie ma pojęcia.nie powinno byc
iza 17.09.2016 13:03
razem z tobą
irena 17.09.2016 13:05
gość: Troche za pozno na lamenty i zale trzeba bylo uzyc muzgu przy urnie wyborczej ......:(
gościu ty faktycznie nie masz muzgu inni maja mózgi-do szkoły
gość 17.09.2016 13:05
eve35: Chazan to chory z nienawiści człowiek.Niebotyczny hipokryta, który ma ogromne parcie na szkło władzę. Rozumiem, że wyspowiadał się i dostał rozgrzeszenie od kumpli za "grzeszki"młodości, czyli skrobanki, które robił masowo i na których zbił niemały mająteczek...
Teraz się stary cap chce wykupić od potepienia przesladując innych. Wsadzając do więzień,karając chce się sam wykupićod kary.Taki UBek aborcyjny. Gdy było to korzystne robił aborcje tasmowo, gdy wiatr zaczął wiać od strony kościoła momentalnie zmienił poglądy. Jemu wytarczy kilka zdrowasiek i rozgrzeszenie za grzechy ale kobiety należy wsadzac do więzień? Skoro tak szczerze żałuje to niech sprzeda wille i odda swój majątek,którego się dorobił na skrobankach na rzecz uposledzonych dzieci,ktore każe rodzić. Ale nie:) Mająteczek jest jak najbardziej cacy,o poświęceniu go mowy nie ma, W zamian będzie przesladował kobiety i one zapłaca za jego grzechy. I mysli że dobił targu z Panem Bogiem:) Żałosny staruch, impotent i były mężczyzna mści się na kobietech
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 230
Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji