Pawłowicz wrzeszczy do sędziów: "Powinniście jak w Korei przejść reedukację w obozach!""Sądy stanęły po stronie opozycji i razem tworzą wielką opozycyjną partię, antydemokratyczną. To jest doprowadzone do absurdu. Środowisko sędziowskie wymaga odzyskania dla demokracji. Państwo powinniście jak w Korei przejść reedukację w obozach uczących demokracji" - zwróciła się do sędziów Krystyna Pawłowicz, poseł PiS. Wybuch jej gniewu miał miejsce na posiedzeniu komisji sprawiedliwości w czasie której przyjęto projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, zakładający wygaszenie obecnej kadencji rady i powołanie nowej, której członkowie byliby wybierani przez Sejm.

Dariusz Mazur, ze Stowarzyszenia Sędziów "Themis" wyraził opinię, że wprowadzenie systemu, w którym władza polityczna może bez konsultacji z samorządem sędziowskim wybierać prezesów sądów, to nie będzie system niezawisłego sądownictwa.

Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości stwierdził, że interesem przemawiającym za skróceniem kadencji członków KRS jest chęć demokratyzacji wyborów do rady.

Można skracać kadencję, ale do tego potrzebna jest zmiana konstytucji. A nie wolno zmieniać konstytucji ustawą zwykłą - powiedział Waldemar Żurek z KRS.

Robert Kropiwnicki, poseł PO przekonywał, że skoro w konstytucji jest zapis, że kadencja KRS trwa 4 lata, to nie powinno się jej skracać. Dodał, że konstytucja została przegłosowana w referendum, dlatego ma legitymację społeczną. Nie zgodziła się z tym Pawłowicz, twierdząc, że konstytucja nie ma demokratycznej legitymacji, gdyż w referendum wzięło udział mniej niż 50 proc. społeczeństwa.

Zobaczcie Pawłowicz w akcji…

Przypomnijmy: Krystyna Pawłowicz pisze do przewodniczącego Komisji Europejskiej: "Pana zachowanie wynika z CHOROBY ALKOHOLOWEJ!"

Źródło: TVN24/x-news

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarze (214)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 215
Aska z DE 25.05.2017 10:28
Pawliwicz to pierwszą powinni zastrzelić jak w Korei !
gość 25.05.2017 10:28
Głosowałam na pis.. ludzie, nawet nie macie pojęcia jak mi jest teraz wstyd :(
gość 25.05.2017 10:28
chora kobieta... nic, tylko współczuć, bo pewnie sama się ze sobą męczy
gość 25.05.2017 10:28
Czy ta Pani jest przed czy po lobotomii?
gość 25.05.2017 10:29
W ostatnich wyborach również wzięło udział mniej niż 50% społeczeństwa, ergo PiS nie ma legitymacji społecznej, aby przeorywać państwo tak jak przeoruje. Ale tego pani prefesur już nie raczyła zauważyć/
gość 25.05.2017 10:29
wow co za metafora....pogratulować tylko
gość 25.05.2017 10:31
No ale taa prawda, bosedziowie to zamknieta klika, jest tam duuzo sediów, ktorzy pracowali w sadach, orzekali za CZASÓW KOMUNY. CZAS NA DEKOMUNIZACJE SĄDÓW!
gościówa 25.05.2017 10:31
Mam nadzieję, że sędziowie wytoczą jej taki proces , że to stare wredne babsko będzie musiała publicznie przepraszać na kolanach wszystkich. A najlepiej niech się ziści sławne "będziesz siedzieć"
gość 25.05.2017 10:32
Stara wariatka.
gość 25.05.2017 10:32
GŁOSOWAŁEM NA PIS .I PODOBA MI SIE KWIK LEWACTWA
gość 25.05.2017 10:34
Już zapomniała jak sp...lała z pod sejmu z podkurczonym ogonem???? Chyba czas na powtórkę....
gość 25.05.2017 10:34
no cóz.. pizdzielstwo umysłowe pisiorów przekroczyło wszelkie granice. Jeszcze chcwilę i intelektualiści pokażą gdzie wasze miejsce. Będziecie spierdalać aż miło
gość 25.05.2017 10:35
gość: No ale taa prawda, bosedziowie to zamknieta klika, jest tam duuzo sediów, ktorzy pracowali w sadach, orzekali za CZASÓW KOMUNY. CZAS NA DEKOMUNIZACJE SĄDÓW!
No i co z tego, że ktoś się wykształcił i pracował za PRL? Czy kradzież, rozbój, morderstwo, oszustwo finansowe, sprawy rozwodowe i alimentacyjne inaczej się proceduje w pisiej rp?
gość 25.05.2017 10:36
gość: No ale taa prawda, bosedziowie to zamknieta klika, jest tam duuzo sediów, ktorzy pracowali w sadach, orzekali za CZASÓW KOMUNY. CZAS NA DEKOMUNIZACJE SĄDÓW!
żeby się wypowiadać, trzeba coś wiedzieć a nie być matołem i pieprzyć głupoty
gość 25.05.2017 10:36
nie wiem jak wy ale ja nawet nie oglądam szalenstwa pisu, zdanie juz sobie wyrobiłam, szkoda mi czasu na słuchanie i oglądanie thebili
gość 25.05.2017 10:37
Naszych SĘDZIÓW nie wolno skrytykować. Wszak to „nadzwyczajna kasta ludzi”. A tak naprawdę to „MAFIA w TOGACH”, cytując pierwowzór bohatera „UKŁADU zamkniętego”. WYMIAR nie-sprawiedliwości wymaga natychmiastowej naprawy. Wymierzanie kary bezwzględnego więzienia za rzucenie tortem w sędziego orzekającego uniewinnienie komuszych ZBRODNIARZY, wsadzanie do paki za kradzież BATONIKA (co ciekawe, sami siebie za to nie skazują, choć coraz częściej przyłapywani są na KRADZIEŻACH sklepowych), a uniewinnianie członków GANGÓW albo złodziei kradnących dziesiątki milionów złotych – oto pokaz równości obywateli wobec prawa w wykonaniu naszego wymiaru „sprawiedliwości”. Zwalnianie podejrzanych, których szukano przez wiele lat, a którzy zaraz po wpłaceniu KAUCJI uciekają z kraju. Skuteczne chronienie przed więzieniem zaprzyjaźnionych lub skoligaconych osób pod pretekstem niepoczytalności. PRZEDTERMINOWE zwalnianie BRUTALNYCH przestępców „za dobre sprawowanie”, którzy zaraz potem wracają na drogę PRZESTĘPSTWA, to osobny temat. W takiej sytuacji sędziowie powinni ponosić WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚĆ! Może to zmusi ich do pomyślenia przed podjęciem decyzji, która może kogoś kosztować ŻYCIE. To środowisko nigdy nie zostało ZLUSTROWANE, a liczne wyroki i orzeczenia wskazują, że jest do cna ZEPSUTE, skorumpowane lub po prostu GŁUPIE. Trzeba ich pogonić, ale wcześniej rozliczyć. Jeśli chcecie poczytać więcej o naszych „elitach”, zajrzyjcie na profil ÂNTEĶ MUZYĶANT na Fejsbooku.
gość 25.05.2017 10:37
no cóz.. pizdzielstwo umysłowe pisiorów przekroczyło wszelkie granice. Jeszcze chcwilę i intelektualiści pokażą gdzie wasze miejsce. Będziecie spierdalać aż miło. za chwile zejdziesz ze sceny na tarczy..Zepsuliście wszystkie dziedziny życia.. Hasło damy radę rozpiedolić całą Polskę działa jak taran.. nie możemy pozwolić by bydło pisiorskie chore z nienawiści do wszystkiego co normalne.rządziło nami. Musimy powiedzieć nie!! jakim prawem upośledzony przykurczony idiota i miągwa pospolita mają niszczyć Polskę??? Unia dała nam nowe drogi, nowe mosty, inny normalny świat, a my cofamy się do średniowiecza przez kurdupla. Mówimy nie patologii pisiorów
gość 25.05.2017 10:37
Lubi pojeść babka
gość 25.05.2017 10:37
gość: Czy ta Pani jest przed czy po lobotomii?
przed, po jest prezes który to napędza
gość 25.05.2017 10:38
Do obozu,to lepiej niech się pani sama uda ale psychiatrycznego
gość 25.05.2017 10:38
gość: Naszych SĘDZIÓW nie wolno skrytykować. Wszak to „nadzwyczajna kasta ludzi”. A tak naprawdę to „MAFIA w TOGACH”, cytując pierwowzór bohatera „UKŁADU zamkniętego”. WYMIAR nie-sprawiedliwości wymaga natychmiastowej naprawy. Wymierzanie kary bezwzględnego więzienia za rzucenie tortem w sędziego orzekającego uniewinnienie komuszych ZBRODNIARZY, wsadzanie do paki za kradzież BATONIKA (co ciekawe, sami siebie za to nie skazują, choć coraz częściej przyłapywani są na KRADZIEŻACH sklepowych), a uniewinnianie członków GANGÓW albo złodziei kradnących dziesiątki milionów złotych – oto pokaz równości obywateli wobec prawa w wykonaniu naszego wymiaru „sprawiedliwości”. Zwalnianie podejrzanych, których szukano przez wiele lat, a którzy zaraz po wpłaceniu KAUCJI uciekają z kraju. Skuteczne chronienie przed więzieniem zaprzyjaźnionych lub skoligaconych osób pod pretekstem niepoczytalności. PRZEDTERMINOWE zwalnianie BRUTALNYCH przestępców „za dobre sprawowanie”, którzy zaraz potem wracają na drogę PRZESTĘPSTWA, to osobny temat. W takiej sytuacji sędziowie powinni ponosić WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚĆ! Może to zmusi ich do pomyślenia przed podjęciem decyzji, która może kogoś kosztować ŻYCIE. To środowisko nigdy nie zostało ZLUSTROWANE, a liczne wyroki i orzeczenia wskazują, że jest do cna ZEPSUTE, skorumpowane lub po prostu GŁUPIE. Trzeba ich pogonić, ale wcześniej rozliczyć. Jeśli chcecie poczytać więcej o naszych „elitach”, zajrzyjcie na profil ÂNTEĶ MUZYĶANT na Fejsbooku.
przestań się reklamować, nikt nie wierzy w twoje bajki
gość 25.05.2017 10:39
gość: GŁOSOWAŁEM NA PIS .I PODOBA MI SIE KWIK LEWACTWA
kwik to jedyne na czym się w życiu znasz wieśniaku wychowany w brudnej oborze, kwik i chlanie od rana za socjale
gość 25.05.2017 10:39
Wiceminister sprawiedliwości Warchoł? Niefartowne nazwisko...
gość 25.05.2017 10:39
Ta baba jest psychiczna. I do tego zla
gość 25.05.2017 10:40
gość: GŁOSOWAŁEM NA PIS .I PODOBA MI SIE KWIK LEWACTWA
i dymanie wyborców pisu w dupsko a oni jeszcze się cieszą, mi się to najbardziej podoba. a powiedz połykasz czy wypluwasz? Bo jak wypluwasz to dostaniesz w morde od kryśki za zdrade stanu
gość 25.05.2017 10:41
Ma rację, sądy to jedna wielka mafia.
Marta 25.05.2017 10:41
A jak pisałam, że PiS chce nam zrobić z Polski Koreę Północną to dostawałam łapki w dół.... No to macie swój PiS. Jeśli zagłosujecie za zmianą konstytucji to będziecie go mieli dłuuuuugo, bo ich chęć zmiany wynika jedynie z potrzeby zmiany ordynacji wyborczej, żeby zostać przy korycie.
gość 25.05.2017 10:41
gość: no cóz.. pizdzielstwo umysłowe pisiorów przekroczyło wszelkie granice. Jeszcze chcwilę i intelektualiści pokażą gdzie wasze miejsce. Będziecie spierdalać aż miło. za chwile zejdziesz ze sceny na tarczy..Zepsuliście wszystkie dziedziny życia.. Hasło damy radę rozpiedolić całą Polskę działa jak taran.. nie możemy pozwolić by bydło pisiorskie chore z nienawiści do wszystkiego co normalne.rządziło nami. Musimy powiedzieć nie!! jakim prawem upośledzony przykurczony idiota i miągwa pospolita mają niszczyć Polskę??? Unia dała nam nowe drogi, nowe mosty, inny normalny świat, a my cofamy się do średniowiecza przez kurdupla. Mówimy nie patologii pisiorów
Pis to symptom, oni robią co zapowiadali i ja w tym względzie do nich pretensji nie mam. Prawdziwy problem to ich wyborcy - ta ciemnota, patologia i margines kupiony za 500 zł. Dopóki oni istnieją to takie pisy będa wciąż w rządzie, jak nie ci to inni podobni. Trzeba zwalczać chorobę, nie symptomy.
gość 25.05.2017 10:42
Krycha, zjedz coś, bo na głodno Ci się komórka buntuje
gość 25.05.2017 10:42
gość: No ale taa prawda, bosedziowie to zamknieta klika, jest tam duuzo sediów, ktorzy pracowali w sadach, orzekali za CZASÓW KOMUNY. CZAS NA DEKOMUNIZACJE SĄDÓW!
Warto też zdekomunizować PiS, bo jest tam wiele osób z poprzedniego systemu, między innymi właśnie Krystynka
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 215
Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji