Metropolita krakowski krytykuje protesty kobiet: "Były atakiem na piękno kobiecości i macierzyństwa"

W ubiegły czwartek odbyły się  pierwsze krakowskie "Dialogi" z wiernymi abp. Marka Jędraszewskiego. W trakcie comiesięcznych spotkań metropolita krakowski ma odpowiadać na pytania dotyczące chrześcijańskiej wiary i moralności. Podczas spotkania z wiernymi nie zabrakło podczas wygłaszania homilii nawiązani do Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Metropolita krakowski wyraził zaniepokojenie trwającym "atakiem na piękno kobiecości i macierzyństwa". Nawiązując do Czarnych Protestu organizowanych wobec planów całkowitego zakazu aborcji, forsowanego w Sejmie przez środowiska katolickich fundamentalistów. Abp Jędraszewski przestrzegł, że kobieca godność została zadeptana przez same protestujące. Dodał ,że kobiece piękno oraz macierzyństwo jest zagrożone:

Gdy słyszeliśmy hasła obrażające człowieczą godność, a zwłaszcza godność kobiety stworzonej na boży obraz i podobieństwo - ogarniał nas smutek i żal, bo w tym deptaniu własnej godności obserwowaliśmy deptanie samego Boga. Piękno kobiecości i macierzyństwa jest zagrożone. Byliśmy tego świadkami podczas Czarnych Marszów. Była deptana godność kobiety stworzonej na boży obraz i podobieństwo. W deptaniu własnej godności odkrywaliśmy deptanie samego Boga.

Źródło: TVN24/x-news

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarze (28)

Najnowsze » Nowsze » « Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-29 z 29
gość 27.03.2017 13:32
Niech ci przebierancy w sukienkach zajma sie pedofilia w kosciele,a nie sprawami kobiet.
gość 27.03.2017 13:35
Goń się klecho pedofilu - lejemy na twoje gadanie
gość 27.03.2017 13:42
Niech gada. Dziewuchy robimy swoje.
gość 27.03.2017 13:45
Oni nienawidzą kobiet, czyli księża, a kobiety mają cię klecho w czterech literach - zajmij się sobą grzeszniku, pedofilu w kiecce.Macie więcej grzechów na sumieniu niż przeciętny człowiek....hipokryci, złodzieje, pedały
gość 27.03.2017 14:02
Na ostatnim proteście kobiet, tym z ósmego marca, tematem przewodnim była przemoc wobec kobiet, nie aborcja, jak wciąż chcą wmówić katolibowie. Czy ktoś z czystym sumieniem może powiedzieć, że ten temat (przemocy) jest nieaktualny? Dlaczego księża tym się nie zajmują? Dlaczego w swoich kazaniach, zamiast skupiać się na życiu poczętych, nie nawołują do niepodnoszenia ręki na kobiety i dzieci? Mam już serdecznie dość tej katolickiej hipokryzji. Sukienkowi czują pismo nosem, że kobiety wymykają im się z ich brudnych, czarnych łap. Pełna panika w kościółku. :D
gość 27.03.2017 14:22
Panika bo na tacy mniej w kopertach mniej, parafianie uciekają z kościołów ( uciekaja z kościoła od księży - nie od wiary ), a kto będzie utrzymywał te przybytki i opłacałał luksusowe życie - ponad stan tych pedofilców , pedałów , zboczeńców?
gość 27.03.2017 14:25
Lepszy ateista niż katolik hipokryta - to się tyczy tych panów w czarnych kieckach.Przy ołtarzu udaje świętego a na zachgrystii wali nieletniego ministranta
gość 27.03.2017 14:35
Prawa KOBIET są wartością oczywistą i bezwzględnie nienaruszalną. Warto jednak zwrócić uwagę na pewien szczegół, który być może umyka niektórym obserwatorom, czyli to, kto tak ochoczo wyprowadza nasze panie na ULICE oraz najaktywniej wspiera ich protesty. A są to JANDA, Rusin, Cielecka, Ostaszewska, Rubik, Młynarska, Wellman, Wojciechowska, Kublik, Wielowieyska, działaczki KOD-u czy wreszcie Kopacz, Nowacka, Kidawa-Błońska. Kto zatem to wszystko NAKRĘCA? Otóż ci, którzy albo najwięcej stracili po zmianie władzy (politycy obecnej OPOZYCJI, w tak nagłym trybie oderwani od KORYTA; beneficjenci licznych DOTACJI – choćby na teatry; dziesiątkowana obecnie redakcja WYBORCZEJ, której przykręcono kurek z reklamami spółek skarbu państwa), albo ci, których ZMUSZAJĄ do tego zapisy w GWIAZDORSKICH kontraktach, choćby z TVN – czyli z telewizją, która również dąży do zmiany władzy i powrotu „dotychczasowego porządku”. Drogie panie, zanim więc zaczniecie protestować, zastanówcie się, czy wychodząc na ulice faktycznie walczycie o własne prawa czy też jesteście jedynie WYKORZYSTYWANE przez potężne grupy INTERESÓW, choćby przez takich OBŁUDNIKÓW jak alimenciarz KIJOWSKI, którzy prywatnie GARDZĄ kobietami, ale uwielbiają się nimi wyręczać w walce politycznej, marząc o dorwaniu się na waszych plecach do ŻŁOBU. Jeśli chcecie poczytać więcej o naszych „elitach”, zajrzyjcie na profil ÂNTEĶ MUZYĶANT na Fejsbooku.
gość 27.03.2017 18:20
ksiądz największym specjalistą od spraw seksu, powinno być tak jak mawiał mój kolega, chcesz być księdzem - to jądra pod topór i sprawa załatwiona
gość 27.03.2017 19:00
gość: Panika bo na tacy mniej w kopertach mniej, parafianie uciekają z kościołów ( uciekaja z kościoła od księży - nie od wiary ), a kto będzie utrzymywał te przybytki i opłacałał luksusowe życie - ponad stan tych pedofilców , pedałów , zboczeńców?
.Kościól jest dla wiernych i oni go tworza a nie klechy.Oni w posłudze dla wiernych, a okazuje się ze paniska
gość 27.03.2017 19:00
gość: Panika bo na tacy mniej w kopertach mniej, parafianie uciekają z kościołów ( uciekaja z kościoła od księży - nie od wiary ), a kto będzie utrzymywał te przybytki i opłacałał luksusowe życie - ponad stan tych pedofilców , pedałów , zboczeńców?
.Kościól jest dla wiernych i oni go tworza a nie klechy.Oni w posłudze dla wiernych, a okazuje się ze paniska
gość 27.03.2017 19:16
totalny hipokryta
as 27.03.2017 20:24
gość: Panika bo na tacy mniej w kopertach mniej, parafianie uciekają z kościołów ( uciekaja z kościoła od księży - nie od wiary ), a kto będzie utrzymywał te przybytki i opłacałał luksusowe życie - ponad stan tych pedofilców , pedałów , zboczeńców?
Czy Ci się to podoba czy nie ,to czarna mafia żyje luksusowo z naszych podatków!
gość 27.03.2017 20:37
czy zatem kobiety nie mogące mieć dzieci nie są kobietami?
gość 27.03.2017 20:42
no tak bo kobieta to klacz rozpłodowa, jej celem życiowym jest produkcja dzieci. Napiszcie o sieci aptek, której własciciel powołując się na klauzule sumienia nie sprzedaje tabletek antykoncepcyjnych. Przypomnę że tabletki te mają działanie nie tylko antykoncepcyjne a pomagają żyć kobietom z endometriozą, z nieregularnymi miesiączkami i zwalczają torbiele na narządach płciowych...czy księża o tym wiedzą? że częsć kobiet bierze te tabletki bo mają choroby narządów rodnych? z reszta o czym ja mówie..odbierana jest nam wolność każdego dnia, będę rodzić dziecko w niemczech.
gość 27.03.2017 20:51
mojej znajomej w sieci aptek nie sprzedano tabletek antykoncepcyjnych...klauzula sumienia xdd a ona musi brać te tableki bo musi zaleczyć torbiele! inaczej moze być bezpłodna! Co za ludzie! jak tak można! działanie tabletek antykoncepcyjnych to nie tylko zabezpieczenie przed ciążą, które dla nas kobiet powinno być prawem nam przysługującym ale to jest lek na kobiece choroby, na nieregularne miesiączki, na torbiele i na inne rożne schorzenia narządów płciowych. Odbiera nam sie przyjemność z seksu i prawo do radości z życia.
gość 27.03.2017 20:56
a ten cymbal niech zobaczy co u nich sie dzieje to wy klery swoja godnos juz dawno podeptaliscie szukacie dziury wcalyma u was od pedofilii az sie roi zrubcie klery najpierw u siebie i nie wpiepszajcie sie do kobiet
gość 27.03.2017 21:18
Niech ci przebierancy w sukienkach zajma sie pedofilia w kosciele,a nie sprawami kobiet.
gość 27.03.2017 21:19
Panika bo na tacy mniej w kopertach mniej, parafianie uciekają z kościołów ( uciekaja z kościoła od księży - nie od wiary ), a kto będzie utrzymywał te przybytki i opłacałał luksusowe życie - ponad stan tych pedofilców , pedałów , zboczeńców
gość 27.03.2017 21:20
gość: ksiądz największym specjalistą od spraw seksu, powinno być tak jak mawiał mój kolega, chcesz być księdzem - to jądra pod topór i sprawa załatwiona
Nie pieprz glupot
icc 27.03.2017 23:20
Widać w panu biskupie piękno starokawalerstwa!
gosc 27.03.2017 23:24
niech sie od nas odwala I zajma pedofilami,Kim on jest aby mowic co kobiety maj robic.Zaden on aurorytet
gość 28.03.2017 10:37
Wal się kretynie ! Twoje kochanki niejedną ciążę usunęły a Ty zgrywasz świętoszka. Rydzykowi się wymądrzaj a od wara - chamie jeden.
gość 29.03.2017 12:02
a co tacy mogą wiedzieć o pięknie macierzyństwa czy jego nie - pięknie ????
gość 29.03.2017 12:05
Dziewczyny nie słuchajcie PEDOFILI !!!! Niech zrobią porządek pod swoimi sukienkami wreszcie !!
gość 29.03.2017 12:34
dziewuchy, tylko tak można o was powiedzieć lewackie idiotki
Mada 29.03.2017 13:12
Po 2-ch wielkich metropolitach: Wojtyle i Macharskim mamy Jędraszewskiego. Dostał nam się księżulo z Rydzykowskiego plemienia. Niewątpliwie rozdanie partyjne. No, ale Wawel już i stracił na wartości i ważności przez pochówek Kaczyńskiego, to jeszcze teraz i to.
gość 29.03.2017 17:02
dla nich kobieta to tylko "ci*pa"inetresuje ich tylko kobiece krocze kobieta ma rodzic ile tylko sie da zero szacunku dla intelektu liczy sie tylko wagina...dziwna maja obsesje moze jaby im w koncu zniesc ten celibat (wiekszosc i tak dupczy wszystko co sie rusza) to by zaczeli odnoscic sie do kobiet z wiekszym szacunkiem
gość 30.09.2017 16:42
Proponuję Urzędnikowi: natychmiastowe in vitro i dostąpienie piękna macierzyństwa. Najlepiej 10 krotnego. Najlepiej kilku dzieci chorych, wymagających całodobowego zaangażowania i wyparcia potrzeb innych dzieci.
Najnowsze » Nowsze » « Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-29 z 29
Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji