Kurdej-Szatan o boreliozie: "Bakterie żywią się cukrem. Nie jem cukru, białej maki i mleka krowiego!"

Barbara Kurdej-Szatan od kilku lat cierpi na boreliozę. Jednak diagnozę postawiono niedawno. Aktorka  zauważyła ciemny punkcik w pachwinie, ale nie zorientowała się, że jest to kleszcz. Potem pojawił się tzw. rumień wędrujący - obrzęk mięśni przemieszczający się po całym ciele. Lekarz w szpitalu zakaźnym, do którego się udała, nie rozpoznał  boreliozy i odesłał Kurdej-Szatan do domu. Specjalista twierdził, że celebrytka jest przemęczona i cierpi na alergię. Po jakimś czasie chorobę rozpoznała sama z pomocą prasy oraz telewizji, a diagnozę potwierdził jej… ginekolog.

W rozmowie z "naczelną plotkarą" TVN, Agnieszką Jastrzębską zdradziła, jak na co dzień walczy z chorobą. Aktorka wyeliminowała z diety cukier, białą mąkę oraz krowie mleko, które są pożywką dla bakterii:

Nie jem cukru, białej maki i mleka krowiego. Mam boreliozę od kleszcza, muszę to leczyć. Bakterie żywią się cukrem. Sama dowiedziałam się o tej chorobie z prasy i telewizji. Lekarz powiedział mi to, że przemęczenie i alergia. Przez pół roku chodziłam nie wiedząc, że to mam. 

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

 
Odpowiadasz na komentarz:

Komentarze (84)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 85
gość 31.03.2017 17:59
zdrowie górą!!!
gość 31.03.2017 17:59
Hmmm i to wszystko należy wyeliminować?
gość 31.03.2017 18:02
Nalezaloby tez wyeliminowac lekarza z zawodu. A przynajmniej niech za to jakos odpowie. Wg mnie nie nalezy tego tak zostawiac.
gość 31.03.2017 18:02
Borelioza jest trudna do diagnosttki i wyleczenia... :(
gość 31.03.2017 18:04
Dlaczego w Polsce jest aż tylu lekarzy, którzy mają w dupie pacjentów i nie szukają przyczyny?
gość 31.03.2017 18:06
A nie lepiej terapia antybiotykami (nawet do kilku miesięcy) i pozbycie sie choroby?
gość 31.03.2017 18:07
cukrem żywi się też nasz mózg...
gość 31.03.2017 18:07
Mega wrukwiająca baba w tych reklamach.
gość 31.03.2017 18:09
Borelioze trudno stwierdzić, gdyż testy na jej obecność (krew) moga dawac wyniki negatywne nawet, gdy jest sie chorym. Dodatkowo, przemęczony jest dzis prawie każdy. Kleszcz? Nie każdy udzie sie badać po kleszczu, tylko pytanie "skad zmęczenie?" dwa lata po ugryzieniu. I oczywiście pretensje do lekarzy, ze telepatycznie nie odgadli tego kleszcza z przeszłości.
gość 31.03.2017 18:09
Bakterie borelii nie żywią się cukrem, tylko grzyby. Podczas stosowania antybiotyków na boreliozę, powinno się nie jeść cukrów, bo antybiotyki niszczą zarowno zle jak i dobre bakterie, a wtedy rozrasta sie grzyb.
gość 31.03.2017 18:09
Choruje na borelioze juz 5lT, jej nie da sie wyleczyc nie jest wstanie nic wybic z organizmu kazdej jednej krętki , teraz ze mna lepiej moge nWet obiad zrobic ....niestety nikt nie mowi o tych ktorych posadzila na wózku albo pizbawila zycia...
gość 31.03.2017 18:10
Zdrowia!!!
gość 31.03.2017 18:12
Qu...wa takich mamy lekarzy konowałów....
WrednyDziennik 31.03.2017 18:15
Już drugi rok gada tylko i wyłacznie o tym kleszczu. Chyba największy sukces w jej karierze.
penicylina 31.03.2017 18:17
Ciekawe czy lekarz który stwierdził przemęczenie poniósł jakiś konsekwencje piszę o tym bo sam znam wiele podobnych przypadków że lekarz stwierdził że to nic poważnego a rzeczywistość była inna najgorsze jest to że ludzie odpuszczają takiemu lekarzowi a on dalej leczy na widzimisię a człowiek jak popełni jakiś błąd to zazwyczaj beka za niego
gość 31.03.2017 18:19
Mnie tez w tamtym roku ugryzl kleszcz, ktorego zbadalam i okazalo sie, ze ma borelioze. Zglosilam sie do lekarza zwyklego. Przepisal antybiotyk w bardzo malej dawce na 3 tygodnie, ale Stowarzyszenie Chorych na Boreliozę bardzo straszy na swojej stronie, wiec wystraszylam sie i zwrocilam sie o pomoc do lekarz leczacego niekonwencjonalnie metoda Illads, czyl bierzesz bardzo duze dawki antybiotykow przez... jak mu sie zechce, tak dlugo, moze nawet 3 lata. Nie mialam zadnych badan, bo lekarz stwierdzil ze na pewno mam borelioze. Po 3 tygodniach brania, nagle dostalam paralizu podbrodka, niewidocznego, ale odczuwalnego. Po 4 miesiacach zakonczylam leczenie, a dalej mam paraliz, ale mysle ze przyczyna jest ziolo, ktore mi przepisala " koci pazur". Moim zdaniem zalatwila mnie na cale zycie. Trzeba uwazac bardzo i nie dac sobie wmowic, ze musisz brac mnostwo antybiotykow i tych cholernych ziol. Oni nie biora odpowiedzialnosci za to leczenie, jestes krolikiem doswiadczalnym i bez badan nie dac sie leczyc, bo jest 50% szans ze jestes zdrowy. To sa szarlatani.
gość 31.03.2017 18:23
Haha i pewnie ma tzw. "przewlekłą boreliozę" i "koinfekcje"...wielu konowałów teraz żeruje na pacjentach, wmawiając im nieistniejące choroby. 3 tygodnie antybiotykoterapii powinno całkowicie zwalczyć boreliozę.
gość 31.03.2017 18:23
gość: Mnie tez w tamtym roku ugryzl kleszcz, ktorego zbadalam i okazalo sie, ze ma borelioze. Zglosilam sie do lekarza zwyklego. Przepisal antybiotyk w bardzo malej dawce na 3 tygodnie, ale Stowarzyszenie Chorych na Boreliozę bardzo straszy na swojej stronie, wiec wystraszylam sie i zwrocilam sie o pomoc do lekarz leczacego niekonwencjonalnie metoda Illads, czyl bierzesz bardzo duze dawki antybiotykow przez... jak mu sie zechce, tak dlugo, moze nawet 3 lata. Nie mialam zadnych badan, bo lekarz stwierdzil ze na pewno mam borelioze. Po 3 tygodniach brania, nagle dostalam paralizu podbrodka, niewidocznego, ale odczuwalnego. Po 4 miesiacach zakonczylam leczenie, a dalej mam paraliz, ale mysle ze przyczyna jest ziolo, ktore mi przepisala " koci pazur". Moim zdaniem zalatwila mnie na cale zycie. Trzeba uwazac bardzo i nie dac sobie wmowic, ze musisz brac mnostwo antybiotykow i tych cholernych ziol. Oni nie biora odpowiedzialnosci za to leczenie, jestes krolikiem doswiadczalnym i bez badan nie dac sie leczyc, bo jest 50% szans ze jestes zdrowy. To sa szarlatani.
Dokładnie, nie ma czegoś takiego jak przewlekła borelioza. "Lekarze" z ILADS to oszuści.
gość 31.03.2017 18:24
gość: Choruje na borelioze juz 5lT, jej nie da sie wyleczyc nie jest wstanie nic wybic z organizmu kazdej jednej krętki , teraz ze mna lepiej moge nWet obiad zrobic ....niestety nikt nie mowi o tych ktorych posadzila na wózku albo pizbawila zycia...
Co za ściema - ci "chorzy" to albo hipochondrycy, albo ofiary innej, niezdiagnozowanej choroby. Zwolennicy "przewlekłej boreliozy" tak samo mijają się z faktami, jak antyszczepionkowcy.
gość 31.03.2017 18:27
Debilko, cukier produkuje twoja wątroba, nie musisz go w ogóle spożywać, w żadnej postaci. Już po tej kretyńskiej wypowiedzi widać,że nie byłaś u żadnego lekarza! Kolor włosow właściwy, zdecydowanie!
gość 31.03.2017 18:27
chodzący SEKS :P mniam :P
gość 31.03.2017 18:28
gość: Borelioze trudno stwierdzić, gdyż testy na jej obecność (krew) moga dawac wyniki negatywne nawet, gdy jest sie chorym. Dodatkowo, przemęczony jest dzis prawie każdy. Kleszcz? Nie każdy udzie sie badać po kleszczu, tylko pytanie "skad zmęczenie?" dwa lata po ugryzieniu. I oczywiście pretensje do lekarzy, ze telepatycznie nie odgadli tego kleszcza z przeszłości.
Kolejny hipochondryk. Zmęczenie, zły nastrój, ból głowy? To na pewno "borelioza" (albo jeszcze lepiej "bolerioza"). Ludzie, puknijcie się w głowy i nie wyszukujcie sobie nieistniejących chorób.
gość 31.03.2017 18:28
gość: Debilko, cukier produkuje twoja wątroba, nie musisz go w ogóle spożywać, w żadnej postaci. Już po tej kretyńskiej wypowiedzi widać,że nie byłaś u żadnego lekarza! Kolor włosow właściwy, zdecydowanie!
Ale brednie - Jerzego Zięby się naczytałeś?
gość 31.03.2017 18:28
WrednyDziennik: Już drugi rok gada tylko i wyłacznie o tym kleszczu. Chyba największy sukces w jej karierze.
Fakt.Jeden Szatan ją chciał i jeden kleszcz.Reszta już nią rzyga.
gość 31.03.2017 18:30
gość: Debilko, cukier produkuje twoja wątroba, nie musisz go w ogóle spożywać, w żadnej postaci. Już po tej kretyńskiej wypowiedzi widać,że nie byłaś u żadnego lekarza! Kolor włosow właściwy, zdecydowanie!
gość: Ale brednie - Jerzego Zięby się naczytałeś?
Poczytaj o glukoneogenezie, głąbie kapuściany. Skończyłeś jakąkolwiek średnią szkołę?
gość 31.03.2017 18:37
Borelioza poczatkowo ma tak niecharakterystyczne objawy ze trudno od razu wpasc na to zeby zrobic badania sero, zwlaszcza ze w wywiadzie pewnie nawet nie wspomniala o zadnym kleszczu
gość 31.03.2017 18:38
nie tylko w Polsce. We "wspanialej" Norwegii jest to samo, znajomy tez chodzil ok pol roku i lekarz nie rozpoznal choroby.
gość 31.03.2017 18:41
ciekawa jestem co jeszcze wymyśli,żeby o niej było głośno.Ani żadna aktorka ,ani kobieta pt.celebrytka.,a rządzi jak pani na włościach.Niedługo napisze ,że jest nieuleczalnie chora i prosi o pomoc.
gość 31.03.2017 18:48
gość: Debilko, cukier produkuje twoja wątroba, nie musisz go w ogóle spożywać, w żadnej postaci. Już po tej kretyńskiej wypowiedzi widać,że nie byłaś u żadnego lekarza! Kolor włosow właściwy, zdecydowanie!
Wiec wpierdzielaj dalej cukier i biale buly - powodzenia! 'Eksperci' od zdrowego zywienia...
gość 31.03.2017 18:50
gość: Choruje na borelioze juz 5lT, jej nie da sie wyleczyc nie jest wstanie nic wybic z organizmu kazdej jednej krętki , teraz ze mna lepiej moge nWet obiad zrobic ....niestety nikt nie mowi o tych ktorych posadzila na wózku albo pizbawila zycia...
gość: Co za ściema - ci "chorzy" to albo hipochondrycy, albo ofiary innej, niezdiagnozowanej choroby. Zwolennicy "przewlekłej boreliozy" tak samo mijają się z faktami, jak antyszczepionkowcy.
Obys sam sie nie mial okazji przekonac jak to jest miec borelioze albo inna przewlekla chorobe. Karma is a bitch...
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 85
Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji