Kardynał Nycz o uchodźcach: "Papież mówi o tym wszędzie, byłoby dziwne, gdyby w Polsce tego nie zrobił"

Wizyta w Polsce papieża Franciszka związana ze Światowymi Dniami Młodzieży stanowi temat dyskusji nie tylko katolików. Franciszek znany jest z zaangażowania w kwestie trudne dla hierarchów Kościoła:

Papież Franciszek: "Kościół musi przeprosić homoseksualistów, których obraził!

Wielu liczy na to, że papież w swoim przemówieniu w Krakowie podniesie również coraz bardziej drażliwy temat uchodźców. Metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz uważa, że można spodziewać się poruszenia tej kwestii:


Papież porusza ją wszędzie i byłoby dziwne, gdyby w Polsce tego nie zrobił. Na to musimy być przygotowani. Nikt nie zagląda do jego przemówień. Ojciec święty często nas zaskakuje. Ja słyszę te pytania, co papież powie, na co zwróci uwagę, komu jakoś przygada, natomiast nie, papież będzie głosił ewangelię.

Źródło: TVN24/x-news

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarze (97)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 99
Yanno 25.07.2016 13:07
A powinien mówić o zakłamaniu polskiego kleru.
gość 25.07.2016 13:10
PIS jaki jest to jest,ale nie nasprowadza nam potencjalnych terrorystów do polski!!!
gość 25.07.2016 13:11
A dlaczego nie mówi tak często o mordowanych chrześcijanach przez islamistów. Ten temat powinien być mu bliższy.
waldi 25.07.2016 13:15
papiez to zadna wyrocznia..i jego dyrdymaly na temat uchodzcow mozna olac..jak tak ich lubi to do argentyny niech ich wysle..
gość 25.07.2016 13:16
co nam powie pewnie to żebyśmy otworzyli serca i przyjęli emigrantów bo Józef i Maryja też uciekli przed Herodem
gość 25.07.2016 13:20
gość: co nam powie pewnie to żebyśmy otworzyli serca i przyjęli emigrantów bo Józef i Maryja też uciekli przed Herodem
Ale Józef i Maryja nie mięli bombki za pazuchą i nikomu nie grozili.
gość 25.07.2016 13:25
LEWACKIE media MANIPULUJĄ przekazem PAPIEŻA w sprawie uchodźców. Wystarczy choćby popatrzeć na to, jak przed kilkoma dniami tytuły swojego artykułu na ten temat zmieniał portal Gazety WYBORCZEJ, gdy po kolejnych BZDURNYCH publikacjach, tradycyjnie mających wprowadzić w błąd swoich czytelników, interweniowała kuria. Papież, owszem, zachęca do przyjmowania uchodźców, ale pod warunkiem, że nie ZAGRAŻAJĄ oni BEZPIECZEŃSTWU swoich gości. Nikt nas zatem nie zmusza do goszczenia MUZUŁMANÓW. Wprawdzie pod groźbą ogromnych kar finansowych próbuje to zrobić MERKEL, ale widząc co się ostatnio dzieje w NIEMCZECH, tylko sługusy MAKRELI pokroju TUSKA czy KOPACZ ulegliby temu szantażowi. Jeśli chcecie poczytać więcej o rządzących Zachodem IDIOTACH, zajrzyjcie na profil ÂNTEĶ MUZYĶANT na Fejsbooku.
gość 25.07.2016 13:29
jak to mowil w radiu "nawet jesi przyjechali zrobić nam przykrość..." - kur** przykrośc to mi może ktoś zrobic jak powie ze mam krzywe nogi a nie wysadzając się w centrum handlowym..
gość 25.07.2016 13:40
Kim Dzong Un również. Jest jaki jest ale PRZYNAJMNIEJ nie mają problemów z uchodźcami.
gość 25.07.2016 13:41
Polacy to w większości rasiści.Zawsze tak było i jest.Dziwne że w ogóle tyle młodzieży przyjechało na sdm do tak rasistowskiego kraju
gość 25.07.2016 13:46
powinni go wygwizdac na ŚDM jak zacznie bredzic o imigrantach
gość 25.07.2016 13:47
PIS to złodzieje, okradają Polskę i wmontowuja swoich na rozne stanowiska.Co to w ogóle za ministrowie- totalna kompromitacja! Żeby taki minister Zieliński odwoływal się do Polaków i prosił żeby bacznie obserwowali i wyłaniali potencjalnych terrorystów! A co to?! od czego do cholery jest policja i służby specjalne pod nadzorem Blaszczaka! To ich zasrany obowiązek żeby sami nas pilnowali i gwarantowali bezpieczeństwo!
gość 25.07.2016 13:47
Wyobraźcie sobie sytuacje - Polska podpisuje z Rosja układ, na podstawie którego Polska będzie utrzymywać na swój koszt wszystkie ambasady Rosji i rosyjskie uczelnie wyższe na terenie kraju. Wyobraźmy sobie, że Rosja poprzez wykształconych pod swoją kuratelą agentów pozyskanych spośród ludności miejscowej, ma w każdym mieście i każdej gminie po kilka placówek dyplomatycznych (i ciągle buduje nowe), w których swobodnie sieje własną propagandę. W tych okazałych budowlach, które (o dziwo!) chętnie finansuje ludność tubylcza, udziela się m.in. ślubów wg obyczaju rosyjskiego, które mają moc wiążącą dla prawa rodzimego, choć wiszą tam tylko flagi rosyjskie. Polska zgodziła się, aby Rosja posiadała na terytorium kraju siatkę jawnych funkcjonariuszy, zarówno obcego pochodzenia jak i rekrutowanych miejscowo. Funkcjonariusze ci będą mieli gwarantowany wstęp do szkół, szpitali, wiezień, jednostek wojskowych, w celu gromadzenia informacji i prowadzenia działań propagandowych i manipulacyjnych na rzecz Rosji i jej interesów. W stosownych przypadkach będą mieli tez pensje i przywileje takie same jak pracownicy tych ośrodków, ale pod wieloma względami nie będą podlegać takim samym przepisom np. ci w szkołach nie będą podlegali kuratorium i ministerstwu, ponadto Polska przyzna im bezpłatna opiekę medyczna i emerytury. W przypadku łamania prawa przez tych funkcjonariuszy, o ile nie zostali złapani na gorącym uczynku, Moskwa zastrzega sobie prawo do nie informowania polskich władz i podejmowania kroków zgodnie ze swoimi interesami - np. tuszowania sprawy, zastraszania ofiar, przenoszenia winnych na inna placówkę, kłamania, oskarżania innych etc. Rosja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania swoich funkcjonariuszy do otwartego krytykowania i wpływania na polska politykę wewnętrzna i zewnętrzna, prawa obywatelskie, kierunki badan naukowych i inny dowolny aspekt życia społecznego i politycznego - Rosja zastrzega tez, ze jest niezależnym państwem
gość 25.07.2016 13:47
żadnego uchodźcy do Polski!!!! jak chcą to nich do siebie tych idiotów biorą!!! a resztę do Merkel won!!!
gość 25.07.2016 13:47
PIS TO PIC
gość 25.07.2016 13:48
To niech ich papież sobie weźmie do siebie, mało to się ostatnio dzieje w Europie przez tych biednych uchodźców?!
gość 25.07.2016 13:48
Kaczyński & Rydzyk Company
gość 25.07.2016 13:49
Piepszyc polityke !!!
gość 25.07.2016 13:53
won do Argentyny z bandą uchodźców!!!
gość 25.07.2016 13:57
Dlaczego papież nie zaprosi ich do Portugalii
realistka 25.07.2016 13:59
Uważam że szkoda pieniędzy na taka imprezę, nie ma pieniędzy na podwyzki emerytom dostałam1.20zl a tu wyrzuca sie w błoto milony
gość 25.07.2016 14:06
Napiszcie o planowanym zamachu w Polsce przez terrorystów
gość 25.07.2016 14:07
gość: PIS to złodzieje, okradają Polskę i wmontowuja swoich na rozne stanowiska.Co to w ogóle za ministrowie- totalna kompromitacja! Żeby taki minister Zieliński odwoływal się do Polaków i prosił żeby bacznie obserwowali i wyłaniali potencjalnych terrorystów! A co to?! od czego do cholery jest policja i służby specjalne pod nadzorem Blaszczaka! To ich zasrany obowiązek żeby sami nas pilnowali i gwarantowali bezpieczeństwo!
lepiej dmuchać jak to mówią na zimne
gość 25.07.2016 14:16
Po co papież mówi wszędzie o uchodzcach, po prostu niech ich wezmie do siebie i da przykład .
gość 25.07.2016 14:22
Pis to prawdziwi patrioci, a nie jak Po dla kasy , dla kariery i własnych korzyści zgodzili się przyjmować uchodzców nie licząc się ze zdaniem Polaków. To po prostu zdrada.
gość 25.07.2016 14:29
nycz to zydowska kreatura , świr rrrrrrrrrr
gość 25.07.2016 14:33
gość: Wyobraźcie sobie sytuacje - Polska podpisuje z Rosja układ, na podstawie którego Polska będzie utrzymywać na swój koszt wszystkie ambasady Rosji i rosyjskie uczelnie wyższe na terenie kraju. Wyobraźmy sobie, że Rosja poprzez wykształconych pod swoją kuratelą agentów pozyskanych spośród ludności miejscowej, ma w każdym mieście i każdej gminie po kilka placówek dyplomatycznych (i ciągle buduje nowe), w których swobodnie sieje własną propagandę. W tych okazałych budowlach, które (o dziwo!) chętnie finansuje ludność tubylcza, udziela się m.in. ślubów wg obyczaju rosyjskiego, które mają moc wiążącą dla prawa rodzimego, choć wiszą tam tylko flagi rosyjskie. Polska zgodziła się, aby Rosja posiadała na terytorium kraju siatkę jawnych funkcjonariuszy, zarówno obcego pochodzenia jak i rekrutowanych miejscowo. Funkcjonariusze ci będą mieli gwarantowany wstęp do szkół, szpitali, wiezień, jednostek wojskowych, w celu gromadzenia informacji i prowadzenia działań propagandowych i manipulacyjnych na rzecz Rosji i jej interesów. W stosownych przypadkach będą mieli tez pensje i przywileje takie same jak pracownicy tych ośrodków, ale pod wieloma względami nie będą podlegać takim samym przepisom np. ci w szkołach nie będą podlegali kuratorium i ministerstwu, ponadto Polska przyzna im bezpłatna opiekę medyczna i emerytury. W przypadku łamania prawa przez tych funkcjonariuszy, o ile nie zostali złapani na gorącym uczynku, Moskwa zastrzega sobie prawo do nie informowania polskich władz i podejmowania kroków zgodnie ze swoimi interesami - np. tuszowania sprawy, zastraszania ofiar, przenoszenia winnych na inna placówkę, kłamania, oskarżania innych etc. Rosja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania swoich funkcjonariuszy do otwartego krytykowania i wpływania na polska politykę wewnętrzna i zewnętrzna, prawa obywatelskie, kierunki badan naukowych i inny dowolny aspekt życia społecznego i politycznego - Rosja zastrzega tez, ze jest niezależnym państwem
ale czy podobnie nie było już jakieś 50, 40 30 lat temu?
gość 25.07.2016 14:33
gość: nycz to zydowska kreatura , świr rrrrrrrrrr
a ty szmata polska
gość 25.07.2016 14:37
gość: Pis to prawdziwi patrioci, a nie jak Po dla kasy , dla kariery i własnych korzyści zgodzili się przyjmować uchodzców nie licząc się ze zdaniem Polaków. To po prostu zdrada.
pis to prawdziwe swiry
gość 25.07.2016 14:40
afe: To nie jest moj papiez, on jest papiezem islamistow !
twój jest jarek kaczyprzygłup
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 99
Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji