Trwa ładowanie...
Przejdź na
Mikey
|

Prokurator z "Sędzi Anny Marii Wesołowskiej" stracił uprawnienia i sam został SKAZANY. Jak potoczyły się jego losy?

137
Podziel się:

Artur Łata zdobył popularność dzięki polskiemu serialowi paradokumentalnemu "Sędzia Anna Maria Wesołowska", w którym grał prokuratora. Okazuje się, że adwokat sam stanął przed sądem za oszustwa i łamanie prawa. Jak potoczyły się jego losy?

Prokurator z "Sędzi Anny Marii Wesołowskiej" stracił uprawnienia i sam został SKAZANY. Jak potoczyły się jego losy?
Prokurator z "Sędzi Anny Marii Wesołowskiej" STRACIŁ uprawnienia (AKPA)

Pogram "Sędzia Anna Maria Wesołowska" swoją emisję rozpoczął w 2011 roku i doczekał się 14 sezonów. Widzowie z zapartym tchem śledzili losy oskarżonych i poszkodowanych. Mimo iż paradokument zakończył się kilka lat temu, to dalej można oglądać jego powtórki w telewizji.

Program wylansował wiele osób, a w tym tytułową sędzinę, a także ukazanych tam prawników i prokuratorów. W jedną z ról wcielał się Artur Łata, który prywatnie był adwokatem. W "Sędzi Annie Marii Wesołowskiej" zasłynął dzięki ciętemu językowi i sarkastycznemu zachowaniu. W paradokumencie występował w latach 2006-2011, po czym zniknął z ekranów. Okazało się, że adwokat, który w programie zacięcie walczył o sprawiedliwość, sam musiał stanąć przed sądem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Siostra Krupy komentuje jej rozwód: "Może wrócą do siebie"

Artur Łata z "Sędzi Anny Marii Wesołowskiej" został skazany

Artur Łata na przez lata miał przyjmować wynagrodzenie od klientów i nie podejmować się prowadzenia ich spraw. Ostatecznie oszukani ludzie doprowadzili go przed sąd, który odebrał mu uprawnienia. Jednak adwokat nie przyznał się do zarzuconych mu czynów.

Nigdy nie było tak, że wziąłem pieniądze i nie zajmowałem się sprawą. Zrobiono mi świństwo. Swoje obowiązki wykonywałem rzetelnie - tłumaczył się w "Gazecie Wrocławskiej"

Artur, mimo że nie miał uprawnień, dalej przyjmował klientów, którym obiecywał prowadzenie spraw.

Już w czasie zawieszenia przyjął ode mnie sprawę. Zapłaciłem mu prawie 80 tysięcy złotych, a on nic nie zrobił. Dopiero potem dowiedziałem się, że jest zawieszony. (…) Mecenas Łata miał poprowadzić sprawę o odroczenie wykonania kary za oszustwa - powiedział jeden z klientów adwokata.

W 2016 roku sędzia orzekający wyrok w sprawie skazał Artura Łatę na półtora roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Dodatkowo skazany miał zwrócić wszystkie pieniądze, które otrzymał od poszkodowanych. Aby tego dopilnować sąd przydzielił Arturowi kuratora sądowego.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(137)
DDd
rok temu
Pod latarnią najciemniej...
Asff
rok temu
Hahahahahaha No HIT 🤣🤣🤣
Takato besks
rok temu
Szewc bez butow chodzi, klasyk 🤷‍♀️
Gość
rok temu
Najciemniej pod latarnią
Heniek
rok temu
Normalka wśród kasty. Jeden kradnie wiertarki, inny licytuje majątek rolnika warty 500tysi za 32tysie, jeszcze inny oszukuje klientów ale wszyscy "walczą" o wolne sądy. A naiwniaki chodzą ze świeczkami.
Najnowsze komentarze (137)
xionc
rok temu
Prokurator to nie czlowiek.
Ewa
rok temu
niezły Łatek :)
Mapka
rok temu
Po co przypinać łaty
vcx
rok temu
no zdarzaja sie i inne przypadki,roznych niedociagniec osob z prawa,wlasciwie przebywajac z roznymi przestepcami udziela im sie
Teresa
rok temu
a swoja drogą farsa , ludzie za duuuzo mniejsze przewinienia dostaja taki sam wyrok , farsa
ot co
rok temu
Dobre :D :D :D
Magda
rok temu
Mój ulubiony prokurator z tego show!
gość
rok temu
Jak wartościowa telewizja tak uczciwy prawnik
GrzegorzCh
rok temu
Oby wiecej takich wieści z Polski bowiem 99%prawnikow w Polsce jest jak bohater artykułu
Beaaaa
rok temu
Sędzina to żona sędziego….. Zmieniło się ?
Karcia
rok temu
"Pogram "Sędzia Anna Maria Wesołowska" swoją emisję rozpoczął w 2011 roku" "W paradokumencie występował w latach 2006-2011" acha...
Tomasz
rok temu
Sędzią a nie sędziną. Słowo sędzina etymologicznie oznacza żonę sędziego. W mianowniku słowo określające mężczyznę wykonującego zawód sędziego brzmi sędzia i jest homonimem feminatywu sędzia. Czyli w mianowniku zarówno kobieta jak i mężczyzna pełniący funkcję sędziowską brzmią tak samo. Ale są to dwa różne słowa. Różnice wychodzą w odmianie. Autorze - proszę się douczyć.
Hans
rok temu
Autorze - odsyłam pana do słownika. Anna Maria Wesołowska nie była sędziną tylko sędzią. Panią sędzią. Sędzina to żona sędziego. Tak samo jak sołtysowa to żona sołtysa.
Oszukana
rok temu
No proszę,nas oszukała notariusz i ciagle może robić to samo. Bo ma w rodzinie wysoko postawionego wujka ,ze jest nie do ruszenia.Brak słów ta to PRAWO!
...
Następna strona